Yalnızlık - Denizaltından Notlar - 5

 Yalnızlık - Denizaltından Notlar - 5

İnsanın en büyük defosu mu? Yoksa iyi değerlendirildiğinde mutluluğun anahtarı mı? Açıkçası cevaplaması en zor sorulardan. Bir karar aşamasındayım ya bundan sonra yalnız olarak yolculuğuma devam edeceğim ya da şimdilik bunu erteleyeceğim.


Yalnızlığın önemli bir özelliği var ki onu hayatın en önemli durumlarından biri yapıyor. Eğer tercih ettiğiniz bir yalnızlık içindeyseniz ve bu durumda kendi kendinize eğlenmesini biliyorsanız bağımlılık yapıyor ve bu bağımlılık bir süre tehlikeli bir hal alıyor. Artık bir süre sonrasında bu hal size başkalarını hayatınıza alamda ciddi bir ölçüde zorluk kazandırıyor. 

Yalnızlığın bir diğer önemli özelliği ise size herhangi bir konuda yoğunlaşma imkanı sağlıyor. Eğer bir konuda ciddi bir çıkarmak istiyorsanız kesinlikle yalnızlık sizin için ateşleyici güç olacaktır.

Sakıncalarına da biraz değinecek olursak hayatınızın her anını planlamanız gerekiyor. Sizin yükünüzü paylaşacak destek olacak bir kişinin olmaması hayata karşı gardın her zaman alınmasın gerektiriyor ve bu bazen çok yorucu olabiliyor.

kendime gelecek olursak biraz yalnız kalmaya hayatımın devamını kurgulamam gerektiğini hissediyorum. Ekonomik zorluklar, sağlık ile ilgili problemim olmasına rağmen  sadece işe gidip geldiğim gündemden tamamen uzak olduğum ve sanat, yazı işleri ve sokaklarda biraz gezip notlar aldığım bir dönemin olmasını istiyorum. Bu hayatımın ilerisini planlamak için iyileştirici bir dönem olacağını düşünüyorum.

Hareket vaktinin geldiğini biliyorum ve beni her zamanki gibi aşağı çeken durumlar olmasına rağmen deneyeceğim sonucu ne olursa olsun deneyeceğim.
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Amerika'nın Suç Oranı En Yüksek 10 Eyaleti

Ankara 2024 Yerel Seçim Analizi

Tarihin En Ölümcül Günü